MCI0603TG5N1HHBPDG
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd.
Part Number:
MCI0603TG5N1HHBPDG
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 0603 5.1NH 350MA 0.4OH
Manufacturer :
INPAQ Technology Co., Ltd.
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
350 mA
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
5.1 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
12 @ 500MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
0201
Tolerance :
±3%