CDRH50D28BT150NP-3R3NC
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
CDRH50D28BT150NP-3R3NC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.7A 32 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2.9A
Current Rating (Amps) :
2.7 A
DC Resistance (DCR) :
32mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.209" L x 0.197" W (5.30mm x 5.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%