IHLP1212BZEV1R0MA1
Part Number:
IHLP1212BZEV1R0MA1
Description:
IHLP-1212BZ-A1 1.0 20% EV E3
Current - Saturation (Isat) :
6.92A
Current Rating (Amps) :
4.99 A
DC Resistance (DCR) :
42.93mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
87MHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.140" L x 0.130" W (3.56mm x 3.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%