IHLP1212ABEVR47MA1
Part Number:
IHLP1212ABEVR47MA1
Description:
IHLP-1212AB-A1 .47 20% EV E3
Current - Saturation (Isat) :
8.17A
Current Rating (Amps) :
5.86 A
DC Resistance (DCR) :
27.39mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
157MHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
470 nH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.140" L x 0.130" W (3.56mm x 3.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%