ETQ-P3M1R0KVN
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ETQ-P3M1R0KVN
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1UH 12.1A 6.82MOHM SMD
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
16A
Current Rating (Amps) :
12.1 A
DC Resistance (DCR) :
6.82mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Metal Composite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.252" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%