IHLP1212BZEV2R2M01
Part Number:
IHLP1212BZEV2R2M01
Description:
IHLP-1212BZ-01 2.2 20% EV E3
Current - Saturation (Isat) :
4.93A
Current Rating (Amps) :
3.55 A
DC Resistance (DCR) :
80.37mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
50MHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.140" L x 0.130" W (3.56mm x 3.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%