ISC1812ES100K
Manufacturer:
Vishay / Dale
Part Number:
ISC1812ES100K
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 10UH 279MA 900MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
279 mA
DC Resistance (DCR) :
900mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
25MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Iron Powder
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
50 @ 2.52MHz
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
1812
Tolerance :
±10%