ISC1812ES1R0K
Part Number:
ISC1812ES1R0K
Description:
FIXED IND 1UH 447MA 350 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
447 mA
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
140MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Material - Core :
Iron Powder
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%