ISC1812ES102J
Part Number:
ISC1812ES102J
Description:
FIXED IND 1MH 66MA 16 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
66 mA
DC Resistance (DCR) :
16Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
1 mH
Inductance Frequency - Test :
252 kHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
30 @ 252kHz
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±5%