IFSC1008ABER3R3M01
Manufacturer:
Vishay / Dale
Part Number:
IFSC1008ABER3R3M01
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.45A 155MOHM SM
Manufacturer :
Vishay / Dale
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.6A
Current Rating (Amps) :
1.35 A
DC Resistance (DCR) :
155mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%