IFSC0806AZER4R7M01
Part Number:
IFSC0806AZER4R7M01
Description:
FIXED IND 4.7UH 900MA 398MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
850mA
Current Rating (Amps) :
900 mA
DC Resistance (DCR) :
398mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%