IFSC1111ABER3R3M01
Part Number:
IFSC1111ABER3R3M01
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.7A 120MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.5A
Current Rating (Amps) :
1.7 A
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.114" L x 0.114" W (2.90mm x 2.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%