IFSC0806AZER2R2M01
Part Number:
IFSC0806AZER2R2M01
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.3A 236MOHM SMD
In Stock:
220
Current - Saturation (Isat) :
1.4A
Current Rating (Amps) :
1.3 A
DC Resistance (DCR) :
236mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%