IFSC1111AZER220M01
Part Number:
IFSC1111AZER220M01
Description:
FIXED IND 22UH 500MA 750MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
350mA
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
750mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.117" L x 0.117" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%