IFSC0806AZER100M01
Manufacturer:
Vishay / Dale
Part Number:
IFSC0806AZER100M01
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 10UH 450MA 1.33OHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
620mA
Current Rating (Amps) :
450 mA
DC Resistance (DCR) :
1.33Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%