WCLA3225V1-6R8-R
Part Number:
WCLA3225V1-6R8-R
Description:
CHIP IND 6.8UH 0.66A SMT 2 PAD
Current Rating (Amps) :
660 mA
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
34MHz
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Q @ Freq :
10 @ 7.96MHz
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.142" L x 0.110" W (3.60mm x 2.80mm)
Supplier Device Package :
1210
Tolerance :
±10%