IFSC1515AHER1R0M01
Manufacturer:
Vishay / Dale
Part Number:
IFSC1515AHER1R0M01
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1UH 3.8A 25 MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
3.8A
Current Rating (Amps) :
3.8 A
DC Resistance (DCR) :
25mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.075" (1.90mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%