SDCH1V6045-102M-R
Part Number:
SDCH1V6045-102M-R
Description:
IND 1000 UH0.45A SMT
Current - Saturation (Isat) :
450mA
Current Rating (Amps) :
230 mA
DC Resistance (DCR) :
6.9Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Inductance :
1 mH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%