SDCH1V6028-470M-R
Part Number:
SDCH1V6028-470M-R
Description:
IND 47 UH 1.40A SMT
Current - Saturation (Isat) :
1.4A
Current Rating (Amps) :
1.1 A
DC Resistance (DCR) :
410mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%