WCLA2520V1-4R7-R
Part Number:
WCLA2520V1-4R7-R
Description:
CHIP IND 4.7UH 0.505A SMT 2 PAD
Current Rating (Amps) :
505 mA
DC Resistance (DCR) :
520mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
46MHz
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Q @ Freq :
12 @ 7.96MHz
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.115" L x 0.098" W (2.92mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
1008
Tolerance :
±10%