WCL3225-2R2-R
Part Number:
WCL3225-2R2-R
Description:
FIXED IND 2.2UH 450MA 600MOHM SM
Current Rating (Amps) :
450 mA
DC Resistance (DCR) :
600mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
175MHz
Height - Seated (Max) :
0.089" (2.25mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Nonstandard
Q @ Freq :
12 @ 7.96MHz
Size / Dimension :
0.138" L x 0.114" W (3.50mm x 2.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%