IMC0805ER47NJ01
Part Number:
IMC0805ER47NJ01
Description:
FIXED IND 47NH 500MA 150MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.7GHz
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Inductance :
47 nH
Inductance Frequency - Test :
200 MHz
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Q @ Freq :
60 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±5%