IMC2220ER470K
Part Number:
IMC2220ER470K
Description:
FIXED IND 47UH 340MA 850MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
340 mA
DC Resistance (DCR) :
850mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
8.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.165" (4.20mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
2220 (5650 Metric)
Q @ Freq :
10 @ 2.52MHz
Size / Dimension :
0.221" L x 0.197" W (5.61mm x 5.00mm)
Supplier Device Package :
2220 (5650 Metric)
Tolerance :
±10%