ILSB1206ER330K
Part Number:
ILSB1206ER330K
Description:
FIXED IND 33UH 5MA 1.05 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
5 mA
DC Resistance (DCR) :
1.05Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
15MHz
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
35 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%