ILSB0805ER100K
Part Number:
ILSB0805ER100K
Description:
FIXED IND 10UH 15MA 1.15 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
15 mA
DC Resistance (DCR) :
1.15Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
28MHz
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Q @ Freq :
50 @ 2MHz
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±10%