ILSB1206ER4R7K
Part Number:
ILSB1206ER4R7K
Description:
FIXED IND 4.7UH 50MA 900MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
50 mA
DC Resistance (DCR) :
900mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
41MHz
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
45 @ 10MHz
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%