ILSB0603ER4R7K
Part Number:
ILSB0603ER4R7K
Description:
FIXED IND 4.7UH 15MA 2.1 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
15 mA
DC Resistance (DCR) :
2.1Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
38MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Q @ Freq :
35 @ 10MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±10%