PTL1608-F1N5C
Manufacturer:
Toko America Inc.
Part Number:
PTL1608-F1N5C
Category:
Fixed Inductors
Description:
INDUCTOR PHOTOLITHOGRAPHIC 1.5NH
Manufacturer :
Toko America Inc.
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
DC Resistance (DCR) :
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
1.5 nH
Inductance Frequency - Test :
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)