AIMC-0201-3N3S-T
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
AIMC-0201-3N3S-T
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 3.3NH 200MA 400MOHM SM
Manufacturer :
Abracon
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
200 mA
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Height - Seated (Max) :
0.014" (0.35mm)
Inductance :
3.3 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
4 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
0201 (0603 Metric)
Tolerance :
±0.3nH