AISM-1210-390K-T
Part Number:
AISM-1210-390K-T
Description:
FIXED IND 39UH 65MA 6.4 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
65 mA
DC Resistance (DCR) :
6.4Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
16MHz
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Inductance :
39 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Q @ Freq :
30 @ 2.52MHz
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
1210
Tolerance :
±10%