IHDM1107BBEV7R5M20
Part Number:
IHDM1107BBEV7R5M20
Description:
FG, IHDM-1107BB-20 7.5 20%
In Stock:
310
Current - Saturation (Isat) :
118A
Current Rating (Amps) :
31 A
DC Resistance (DCR) :
2.6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
29MHz
Height - Seated (Max) :
0.882" (22.40mm)
Inductance :
7.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
1.055" L x 0.705" W (26.80mm x 17.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%