IHDM1107BBEV6R2M30
Part Number:
IHDM1107BBEV6R2M30
Description:
FG, IHDM-1107BB-30 6.2H 20%
In Stock:
364
Current - Saturation (Isat) :
91A
Current Rating (Amps) :
56 A
DC Resistance (DCR) :
1.3mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
25MHz
Height - Seated (Max) :
0.882" (22.40mm)
Inductance :
6.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
1.055" L x 0.705" W (26.80mm x 17.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%