IHDM1107BBEV2R7M30
Part Number:
IHDM1107BBEV2R7M30
Description:
FG, IHDM-1107BB-30 2.7 20%
In Stock:
182
Current - Saturation (Isat) :
127A
Current Rating (Amps) :
72 A
DC Resistance (DCR) :
0.65mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
62MHz
Height - Seated (Max) :
0.882" (22.40mm)
Inductance :
2.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
1.055" L x 0.705" W (26.80mm x 17.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%