IHDM1107BBEV4R3M20
Part Number:
IHDM1107BBEV4R3M20
Description:
FG, IHDM-1107BB-20 4.3 20%
In Stock:
214
Current - Saturation (Isat) :
164A
Current Rating (Amps) :
48 A
DC Resistance (DCR) :
1.3mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
33MHz
Height - Seated (Max) :
0.882" (22.40mm)
Inductance :
4.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
1.055" L x 0.705" W (26.80mm x 17.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%