IHTH1125MZEB330M5A
Manufacturer:
Vishay / Dale
Part Number:
IHTH1125MZEB330M5A
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 33UH 16.8A 11 MOHM TH
In Stock:
105
Manufacturer :
Vishay / Dale
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
22A
Current Rating (Amps) :
16.8 A
DC Resistance (DCR) :
11mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.2MHz
Height - Seated (Max) :
0.500" (12.70mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
1.179" Dia (29.95mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%