AMPLA1707Q-680MT
Part Number:
AMPLA1707Q-680MT
Description:
FIXED IND 68UH 7A 80 MOHM SMD
In Stock:
200
Current - Saturation (Isat) :
13A
Current Rating (Amps) :
7 A
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.693" L x 0.665" W (17.60mm x 16.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%