IHLP6767GZER150M8A
Part Number:
IHLP6767GZER150M8A
Description:
FIXED IND 15UH 12.5A 16.96 MOHM
In Stock:
630
Current - Saturation (Isat) :
13A
Current Rating (Amps) :
12.5 A
DC Resistance (DCR) :
16.96mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
8.55MHz
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%