IHLP6767GZER100M8A
Manufacturer:
Vishay / Dale
Part Number:
IHLP6767GZER100M8A
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 10UH 16A 10.91MOHM SMD
In Stock:
378
Manufacturer :
Vishay / Dale
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
13A
Current Rating (Amps) :
16 A
DC Resistance (DCR) :
10.91mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
7.7MHz
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%