IHLP6767GZER330M5A
Part Number:
IHLP6767GZER330M5A
Description:
IHLP-6767GZ-5A 33 20% ER E3
Current - Saturation (Isat) :
9.4A
Current Rating (Amps) :
8.8 A
DC Resistance (DCR) :
38.9mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.43MHz
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Metal Composite
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%