AMDLA1707Q-100MT
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
AMDLA1707Q-100MT
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 10UH 21A 10.6 MOHM SMD
In Stock:
200
Manufacturer :
Abracon
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
22A
Current Rating (Amps) :
21 A
DC Resistance (DCR) :
10.6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Metal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%