AMDLA1707Q-4R7MT
Part Number:
AMDLA1707Q-4R7MT
Description:
FIXED IND 4.7UH 28A 4.5 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
29A
Current Rating (Amps) :
28 A
DC Resistance (DCR) :
4.5mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%