IHLP6767GZER150M11
Part Number:
IHLP6767GZER150M11
Description:
FIXED IND 15UH 14A 14.4 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
12A
Current Rating (Amps) :
14 A
DC Resistance (DCR) :
14.4mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
7.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%