IHLE5050FHER6R8M5A
Part Number:
IHLE5050FHER6R8M5A
Description:
IHLE-5050FH-5A 6.8 20% ER E3
In Stock:
500
Current - Saturation (Isat) :
14.1A
Current Rating (Amps) :
14.9 A
DC Resistance (DCR) :
12.09mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
13.3MHz
Height - Seated (Max) :
0.268" (6.80mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.550" L x 0.535" W (13.97mm x 13.59mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%