IHLE5050FHER150M5A
Part Number:
IHLE5050FHER150M5A
Description:
IHLE-5050FH-5A 15 20% ER E3
In Stock:
570
Current - Saturation (Isat) :
7.7A
Current Rating (Amps) :
10.1 A
DC Resistance (DCR) :
25.68mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
8.8MHz
Height - Seated (Max) :
0.268" (6.80mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Metal Composite
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.550" L x 0.535" W (13.97mm x 13.59mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%