IHLP6767DZER100M01
Manufacturer:
Vishay / Dale
Part Number:
IHLP6767DZER100M01
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 10UH 10.5A 25.6MOHM SM
In Stock:
763
Manufacturer :
Vishay / Dale
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
19.5A
Current Rating (Amps) :
10.5 A
DC Resistance (DCR) :
25.6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%