AMDLA1707S-1R0MT
Part Number:
AMDLA1707S-1R0MT
Description:
FIXED IND 1UH 46A 1.3 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
50A
Current Rating (Amps) :
46 A
DC Resistance (DCR) :
1.3mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%