ASPIAIG-FLR4020-4R7M-T
Part Number:
ASPIAIG-FLR4020-4R7M-T
Description:
FIXED IND 4.7UH 5.1A 57.2MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
3.5A
Current Rating (Amps) :
5.1 A
DC Resistance (DCR) :
57.2mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Supplier Device Package :
4020
Tolerance :
±20%