ASPIAIG-F4020-2R2M-T
Part Number:
ASPIAIG-F4020-2R2M-T
Description:
FIXED IND 2.2UH 5.6A 38.7MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
6A
Current Rating (Amps) :
5.6 A
DC Resistance (DCR) :
38.7mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Supplier Device Package :
4020
Tolerance :
±20%