ASPIAIG-F4020-1R5M-T
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
ASPIAIG-F4020-1R5M-T
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1.5UH 7.6A 23.5MOHM SM
Manufacturer :
Abracon
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
7.4A
Current Rating (Amps) :
7.6 A
DC Resistance (DCR) :
23.5mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Supplier Device Package :
4020
Tolerance :
±20%