AMSLA-1280-R22K-T
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
AMSLA-1280-R22K-T
Category:
Fixed Inductors
Description:
IND 0.22UH 50A 0.31M
Manufacturer :
Abracon
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
54A
Current Rating (Amps) :
50 A
DC Resistance (DCR) :
0.31mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Inductance :
220 nH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Manganese Zinc Ferrite (MnZn)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.472" L x 0.315" W (12.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%